(ВИДЕО) Шокантна сцена од тренингот на Реал – Рудигер до давеше Винисиус, овој се бореше за здив!

Loading

Сцената од тренингот на Реал Мадрид предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, a во главните улоги беа Антонио Ридигер и младиот Бразилец Винисиус Јуниор.

Поранешниот ас на Челзи му пријде одзади на Винисиус, му ја стави раката околу вратот и почна да го гуши.

На лицето на Винисиус се гледаше дека воопшто не му е сеедно, буквално се бореше за здив. Интересно, соиграчите не се мешаа, не направија ништо за да го запрат Ридигер.

Фановите се прашуваат дали се работи за шега или расправија меѓу пријатели.

Инаку, Винисиус и Ридигер имаа одличен однос, искусниот Германец претходно имаше само пофални зборови за својот млад соиграч.

“Винисиус ми е како брат, ми помага подобро да зборувам шпански и добро се разбираме. Тој има потенцијал и се надевам дека ќе ја освои Златната топка во иднина”, изјави неодамна Ридигер.