(ВИДЕО) ХИТ снимка која стана вирална на интернет – Како младиот навивач го посрамоти Таварес!

Loading

Кошаркарот на Реал Мадрид, Валтер Таварес имаше интересна комуникација со навивачите на Партизан, за време и по четвртиот натпревар од четвртфиналната серија на Евролигата што се играше во Белград.

фото: Starsport

Џинот на Реал (220 сантиметри) од Зеленортските Острови во моментов е најдобар играч на мадридскиот тим, а тоа го покажа и на натпреварите против црно-белите.

Партизан имаше предност од две победи по исто толку натпревари во Мадрид, но Реал оствари два триумфа во Белград. Во третиот натпревар, Таварес постигна 26 поени за речиси 36 минути игра, со 11 скока, 3 асистенции, 3 блокади и индекс 41.

Во четвртиот меч тој постигна 15 поени, со 7 скока, две украдени топки и две блокади, а потоа на социјалните мрежи одговори на видеото кое му го испрати еден од навивачите на Партизан.

На видеото се гледа детал од белградската „Штарк арена“ кога млад навивач од трибините се пошегува со Таварес подавајќи му рака, а потоа ја повлече….

Можете да видите како реагираше центарот во таа ситуација, а тој на навивачот кој му го испрати видеото му одговори вака.

„Има деца“, со смајли кои „плачат“ од смеење.

Петтиот и последен натпревар во серијата ќе се одигра во среда во Мадрид.