ЕУРО 2020: Со кои состави ќе започнат Португалија и Германија

Португалија и Германија на „Алијанц Арена“ во Минхен ќе го одиграат натпреварот од второто коло од…

ВИДЕО: Доколку ја пропуштивте, погледнете ја возбудливата Мото ГП трка за ГН на Португалија!

Возачот на Јамаха, Французинот Фабио Квартараро победи на трката за ГН на Португалија во Мото ГП…

Сантош ги одби кинезите и останува селектор на Португалија до 2020!

Фернандо Сантош и понатаму ќе ја води репрезентацијата на новиот европски првак Португалија. Сантош го продолжил…

Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на 15-тото Европското првенство во…

Кристијано Роналдо во друштво на Мишел Платини!

Кристијано Роналдо со голот против Велс во полуфиналето на ЕП, го израмни рекордот на францускиот легендарен…

Португалија го реши Велс за три минути и стана прв финалист на ЕП 2016!

ЕП во фудбал 2016 во Франција го доби првиот финалист. Тоа е репрезентацијата на Португалија која…

Исланд испиша историја, одигра реми 1-1 против силната Португалија

На Европското фудбалско првенство во Франција се комплетираше првото коло со последните две средби од Ф…

Составот на Португалија за ЕУРО 2016

Фернандо Сантос, селекторот на репрезентацијата на Португалија го објави списокот на 23 фудбалери за настап на…