МАКЕДОНИЈА оди на светско! ФИФА и УЕФА ќе ја дисквалификуваат Португалија?!

Loading

ФИФА и УЕФА ја разгледуваат можноста за дисквалификација на фудбалската репрезентација на Португалија!

фото: Profimedia

Ова ВЕСТ ја шокираше светската, европската и нашата јавност, откако неколку фудбалери на Португалија (се уште нема информации кои) паднале на допинг тестот!

Поради ова Португалија ќе биде дисфалифукавана од Светското Првенство во Катар што ќе се одржи оваа година во месец ноември!

На нејзино место ќе оди репрезенрацијата против кого играше во финалето од баражот за пласман на СП, односно МАКЕДОНИЈА!

фото: Profimedia

Сепак се ова би било премногу вистинито доколку не беше 1 април, меѓународниот ден на шегата 🙂

Дај боже да беше вака и конечно да ја видиме и нашата репрезентација на едно Светско првенство во фудбал.

Надежта последна умира, а ќе дојде и тој ден можеби на следното СП 2026 година….

Ве поздравувам и следете не и понатака, имаме што да ви понудиме!