(Фото) Хабиб објави порака и слика со татко му и расплака милиони ширум светот!

Познатиот шампион во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ја заврши кариерата на емотивен начин. Дагистанецот го одбрани својот…

(Фото) Леброн Џејмс со потресна порака му ја посвети НБА титулата на Коби!

Лос Анџелес Лејкерс станаа НБА шампиони по 17-ти пат, совладувајќи го Мајами во финалето со 4:2…

Погледнете ја пораката на популарните ,,Комити,, до сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко (фото)

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко најави дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и…

Што му порача легендата Џери Вест на Коби Брајант во Оукленд?

На гостувањето на ЛА Лејкерс во Оукленд и тимот на Голден Стејт, Коби Брајант за последен пат…

Видео: Специјална порака од Мајкл Џордан за Коби Брајант

Пред дуелот помеѓу Шарлот Хорнетси и ЛА Лејкерси, кој воедно беше последниот за Коби Брајант во…