(ФОТО) Ѕвездата на НБА се прости од семејството со порака која ги запрепасти сите!

Loading

Американскиот кошаркар Џа Морен објави застрашувачки објави на социјалните мрежи.

фото: Profimedia

Најдобриот кошаркар на Мемфис неодамна повторно беше во јавноста поради употребата на попарено оружје, поради што се соочува со нова драконска санкција.

Тој сега се огласи на својот Инстаграм профил објавувајќи неколку објави во кои се збогува со семејството, а во последната објава само накратко напиша „Збогум“.

Морент набрзо избриша се и ја остави само објавата на која пишува „Збогум“.

Многумина се исплашиле од ова и се прашуваат зошто Американецот се решил на ваков потег.