Што му порача легендата Џери Вест на Коби Брајант во Оукленд?

На гостувањето на ЛА Лејкерс во Оукленд и тимот на Голден Стејт, Коби Брајант за последен пат гостуваше во домот на актуелниот НБА шампион.

west-bry

Средбата заврши со победа на Вориорси од 116:98, но сепак, она што ќе се памети од овој меч е пораката која пред почетокот на натпреварот на Коби му ја упати човекот кој го донесе во Лос Анџелес пред две децении, НБА легендата и оперативец во Голден Стејт, Џери Вест.

Погледнете како изгледаше тоа…