Ана Ивановиќ го откри патот до среќата – Дали е тоа причината што моментално блеска?

Loading

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ изгледа феноменално и секој пат ги воодушевува обожавателите, па така беше и овој пат.

Освојувачката на тенискиот гренслем Ролан Гарос од 2008 година на своите фанови испрати и соопшти важна порака:

,,Една важна работа што ја научив низ годините: Кога си во мир со себе, обично си најсреќен – напиша Ана Ивановиќ на социјалните мрежи.