ВИДЕО: Ибрахимовиќ и Гробарот се јавија – Што му порачаа на Тајсон Фјури за вечерашната епска борба?

Loading

ТАЈСОН ФУРИ ќе се бори со Деонтеј Вајлдер рано утрово во најголемиот боксерски спектакл во годината, а порака пред борбата му испрати напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

Шведскиот напаѓач сними видео порака за Фјури за да го мотивира пред третиот судир со Вајлдер. Швеѓанецот му беше омилениот напаѓач на Фјури во Манчестер Јунајтед, а се сретнаа во повеќе наврати на „Олд Трафорд“.

Голема поддршка за Тајсон Фјури доаѓа и од името на легендарниот борец на ВВЕ, Гробарот кој малку и необично ќе навива за британецот, а за својот сонародник.

Еве што изјави…

Третиот меѓусебен а можеби и последен меч помеѓу Фјури и Вајлдер ќе започне во 05.30 часот наутро по македонско време.