(ВИДЕО+ФОТО) Македонија не се предаде и со достоен пораз од Италија се прости од ЕП 2023!

Македонија го заврши учеството на ЕП 2023 во осминафиналето откако домаќинот Италија славеше со 3-0 (25:20,…

(ВИДЕО) Познати се првите двојки од нокаут фазата на СП 2022 во Катар

На Мундијалот во Катар, завршија натпреварите од групите А и Б по што веќе ги знаеме…

ЛЕ: Милан на мегдан со Арсенал во најголемиот дерби дуел од 1/8 финалето (видео+фото)

Во Нион денеска со ждрепка беа одредени паровите за 1/8 финалето во Лигата на Европа. Ждрепката…

Македонија има нови херои – Младите ракометари со историски пласман во 1/8 на СП во Алжир (видео+фото)

Македонската репрезентација до 21 година избори историски пласман во 1/8 финалето на СП 2017 што се…

Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Одмаздата стигна, Италија го уништи европскиот првак Шпанија со 2-0!

Италија, во осминафиналето го елиминира европскиот првак Шпанија на „Стад де Франс“, во Париз, со 2-0…

Гризман сам ја однесе Франција во 1/4 финале, пресврт победа против Р.Ирска!

Домаќините со пресврт победа над Ирска во осминафиналето славеа со 2-1. Херој на францускиот триумф е…

Светскиот првак лесно во 1/4 финалето, Германија ја победи Словачка со 3-0!

Германија со убедлива победа над Словачка избори место меѓу најдобрите 8 на турнирот со убедливатга победа…

Белгија ја покажа силата, декласирана Унгарија со 4-0 и пласман во 1/4 финалето!

Шестиот учесник во четвртфиналето е селекцијата на Белгија која во осминафиналето ја декласираше Унгарија со 4-0.…

Германија и Полска го заверија настапот во 1/8 финалето на ЕП 2016!

Со минимални но вредни победи, репрезентациите на Германија и Полска го потврдија настапот во 1/8 финалето…

Велс и Англија обезбедија 1/8 финале во групата Б

Велс и Англија обезбедија пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција по одигрување…

Швајцарија во 1/8 финале, историска прва победа на Албанија на ЕВРО 2016!

По Франција и Швајцарија избори пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 од групата А.…

Франција во финишот ја реши Албанија со 2-0 и обезбеди 1/8 финале!

Во последниот меч од вчерашната програма, Франција со многу мака успеа во финишот да ја победи…

Нови проблеми на Роланд Гарос, дождот ја одложи целата 1/8-на програма!

Организаторите на Ролан Гарос повторно се соочуваат со проблеми поради врнежите од дожд. Временските неприлики и…

Голем резултат за Загреб на Веселин Вујовиќ, шокиран Рајн Некар!

Ракометарите на Загреб, приредија вистинска сензација во Мајнхајм, Германија каде го елиминираа Рајн Некар на Борко…

ЕХФ: Најдобрите 7 потези од 1/8 финалето