(ВИДЕО+ФОТО) Македонија не се предаде и со достоен пораз од Италија се прости од ЕП 2023!

Македонија го заврши учеството на ЕП 2023 во осминафиналето откако домаќинот Италија славеше со 3-0 (25:20,…

(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа…

(ФОТО) Историски резултати закитени со медали на македонските каратисти на СП во Турција!

На 12 -то Светско Првенство за Кадети, Јуниори и У21 во Карате – Македонија направи историски…

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со Јелена Антиќ – Имаше одлично деби како селектор, идол и е Коби и си го оствари својот кошаркарски сон!

Таа е моментално кошаркарка на КК БАСКЕТ КАМ од Македонска Каменица, поранешна репрезентативка на Македонија, а…

(ВИДЕО) Кире му кажа збогум на играњето ракомет – Уживајте во мајсториите на македонскиот великан!

Најдобриот македонски ракометар, десниот бек на француски Нант, Кирил Лазаров денеска објави крај на играчката кариера.…

Фудбалска Македонија повеќе нема да ја гледаме на Спортклуб, а МРТ нема пари за ТВ права!

И официјално, барем според најавите и програмската шема на ТВ Арена Спорт, мечот меѓу Бугарија и…

Ждребка за ЕП 2022+ЛИНК: Македонските ракометарки денеска ги добиваат ривалките за групната фаза!

Европското ракометно првенство за жени 2022 година, ќе се оддржи од 4 до 20 ноември, а…

МАКЕДОНИЈА оди на светско! ФИФА и УЕФА ќе ја дисквалификуваат Португалија?!

ФИФА и УЕФА ја разгледуваат можноста за дисквалификација на фудбалската репрезентација на Португалија! Ова ВЕСТ ја…

(ВИДЕО) Што кажа нашиот дијамант Елиф Елмас за натпреварот со Португалија?

Еден од најдобрите репрезентативци на Македонија, Елиф Елмас не играше против Италија поради суспензија, но сега…

(ВИДЕО) На италијанците тешко им падна поразот од Македонија – Што оставија во соблекувалната?!

На социјалните мрежи се појави видео од соблекувалната во која се наоѓаше италијанската репрезентација во Палермо.…

Роналдо е се повеќе нервозен – Ги загуби нервите на пресот со новинарите!

Членот на Манчестер Јунајтер и фудбалер на Португалија, Кристијано Роналдо жестоко го изнервираа новинарските прашања на…

ФФМ го одврза кесето – Еве колку ќе добијат фудбалерите ако ја победат Португалија!

Фудбалска Македонија освен шансата да игра на најголемиот светски собир кон крајот на годината во Катар,…

(ФОТО) Позади херојот на Македонија стои преубава србинка – Ова е сопругата на човекот кој за зави Италија во црно!

Целиот свет се уште бруи за спектакуларната и сензационална победа на Македонија над Италија во полуфиналето…

(ВИДЕО) ХИТ – И Кореја дозна за историската победа – Еве како реагираа корејските коментатори на голот!

Голот на Алекдандар Трајковски во 92 минута на мечот против Италија уште долго ќе се памети.…

(ВИДЕО) Како бомба одекна победата на Македонија против Италија – Честитки добивме и од Новак Џоковиќ!

Фудбалска Македонија направи чудо во Палермо совладувајќи го европскиот шампион Италија со 1-0. Голот вреден победа…

(ВИДЕО) Трајковски да ти се позлати ногата – Македонија го елиминира европскиот шампион!

ФУДБАЛСКА МАКЕДОНИЈА е во финалето во баражот за пласман на СП оваа година во Катар, откако…