Јубилеј за паметење – МТКФ прославува 50 години карате во Македонија (фото)

Македонската традиционална карате федерација годинава прославува 50 години Карате во Република Македонија. По тој повод изработи…

Започна реализацијата на проектот “Таеквондо за секого”

Македонската таеквондо федерација втора година по ред започна со реализација на проектот “Таекводно за секого” За…

Џудистката Реџепи на прием во АМС по бронзениот медал во Клуж!

Прием за Амбреша Реџепи-бронзената од Европскиот џудо куп во куќата на спортот. Абреша Реџепи (-48 кг)…

Македонските каратисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Марјан Спасески денеска ги прими македонските каратисти кои…

Стартува ЕП во карате во Франција, Македонија со 16 каратисти ќе атакува на нови медали

Агенцијата за млади и спорт е стартното место од каде Македонските каратисти го трасираат успешниот поход…

АМС: Спасески го прими турчинот Халдун Алагас, поранешен светски и европски карате шампион!

Агенцијата за млади и спорт организираше прием и прес конференција за Халдун Алагас од Турција, кој…

Рекордни 6 медали на младите каратисти на ЕП во Кипар!

Агенцијата за млади и спорт организира прием за каратистите по повод одличниот успех  43-то по ред…

Младите каратисти до 21 година подготвени за настап на ЕП во Кипар

Куќата на спортот беше повторно почетна стартна точка на македонските каратисти кои од 5 февруари до…