Талентираните млади фудбалери ќе се докажуваат во улична лига во организација на Роналдињо?!

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо, двапати прогласен за најдобар играч на светот, започнува светска улична фудбалска лига…

РУСИЈА ја шокира УЕФА – Ја напушта Европа и ќе игра на друг контитент?!

Од почетокот на конфликтот во Украина, фудбалската репрезентација и клубовите од Русија, како и повеќето спортисти…

(ВИДЕО) Најбрзиот црвен картон во историјата на фудбалот – Еве зошто по само 5 секунди беше исклучен!

Фудбалерите на Борнмаут постигнаа гол против Арсенал со прекрасна акција за само девет секунди по стартот…

(ВИДЕО) Ова е најлудиот меч во фудбалот – 23 минути продолжение, 4 црвени картони и луда завршница!

Во фудбалот сме виделе секакви ситуации, но никогаш не сме виделе ваков натпревар! Фудбалот во Јужна…

(ВИДЕО) Погледнете ја воведната песна за СП во фудбал Катар 2022 – Одбројувањето започнува!

Прес-службата на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја објави официјалната песна за отворање на Светското првенство во…

Овој суперкомпјутер пресмета кој ќе игра и победи во финалето на СП 2022 во Катар – Мечот ќе биде од епски размери!

Уште само 23 дена не делат од почетокот на 22-то Светското фудбалско првенство бво Катар 2022.…

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најзгодната фудбалска судика – Играчите едвај чекаат да свирне фаул, а фановите да ја видат во дрес!

Марија Еугенија е 26-годишна девојка од Шпанија која одлучила да дели правда на фудбалски натпревари. Од…

ОДБРОЈУВАМЕ – Уште точно 100 дена до стартот на најчудниот Мундијал во историјата на фудбалот 2022 во Катар!

Афери, алкохол, поткуп, умирање, измама – ова се зборовите кои најчесто се споменуваат во врска со…

(ВИДЕО) Циркуз во Нигерија – Трагикомична ситуација и пример како се мести натпревар со пенал за историја!

Нигерискиот фудбал е далеку од најпопуларниот во светот, но кога веќе не можат да се пофалат…

(ВИДЕО) Ова мора да го погледнете – Дали е тоа најглупавиот потег во историјата на фудбалот?

Фудбалот е динамична игра, можеби единствена во светот каде што послаб ривал може да победи посилен.…

ВНИМАНИЕ! За ова во Катар се добива смртна казна – Еве што е се забрането на СП 2022!

Светското првенство 2022 во Катар ќе биде специфично по многу нешта. Како прво, сите забележуваат дека…

И ОВА ГО ИМА! Си дадоа 41 автогол и загубија 59-1, а сега се доживотно исфрлени од фудбалот

Четири клуба од четвртата лига во Јужноафриканската Република се доживотно исфрлени од фудбалот поради местење натпревари.…

ВИДЕО: Ваков фудбалски терен не сте виделе – Некој пијан го цртал кругот на центарот!

Често се појавуваат слики и видеа од фудбалските терени ширум планетата, каде може да се види…

Планетата не памети ваков фудбалски ден – Утре сите пред ТВ и уживајте во спектаклите!

Тешко дека некој ден може да се спореди со утрешниот ден недела и со неверојатната фудбалска…

Се спремаат големи промени во светот на фудбалот – Веќе ништо нема да биде како порано!

Меѓународниот одбор на фудбалските асоцијации објави дека овој месец ќе го разгледаат предлогот за зголемување на…

(ВИДЕО+ФОТО) Италија ја има Дилета Леота, но Украина ја има Олга Каленчук!

Таа е кралица на новинарството во Италија и светот, а спортот и фудбалот во земјата на…