(ВИДЕО) Центарот на Спарси, Вембањана е дебитант на годината во НБА – Еве и зошто!

Центарот на Сан Антонио Спарс, Виктор Вембањама е добитник на трофејот Вилт Чембрлен како дебитант на…

Што ќе се јаде на ОИ 2024 во Париз? Французите ја изневерија својата кујна!

Паштета од џигер од гуска, варен петел во вино, жабји батаци, полжави, бифтек тартар… Да почне…

(ВИДЕО) По олимписката, Франција по голема борба стигна и до европската ракометна титула!

Франција е нов европски шампион откако во финалето во Келн по продолжението го победи светскиот првак…

(ВИДЕО) Затоа се посебни фановите во Франција – На чудесен начин пробуваа да му посметаат на пеналџијата!

Навивачите наоѓаат иновативни начини да му помогнат на својот омилен тим и да ги попречат нивните…

(ВИДЕО) Меси се пофали со новиот изглед – Сите очи беа вперени во Аргентинецот!

Лионел Меси со голот во 95. минута му ги донесе сите три бода на ПСЖ во…

Доминацијата на скандинавците продолжи – Данска трет пат по ред стана светски шампион во ракомет!

Ракометарите на Данска се старо-нови светски шампиони, бидејќи во финалето ја совладаа Франција со 34:29 (16-15).…

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатни невидени сцени доаѓаат од Франција – Навивачи во џакузи го следат мечот на стадион!

Навивачите знаат да најдат интересни начини за следење на натпреварите на нивните омилени клубови, иако вакво…

ГОТОВО Е! – ПСЖ има нов тренер, а многумина ќе се изненадат од изборот!

Кристоф Галтије ќе биде нов тренер на ПСЖ, тврди доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Францускиот фудбалски…

(ВИДЕО) Тој беше ноќен кошмар за Роналдињо – ,,Беше фудбалска лекција што нема да ја заборавам,,!

Општиот впечаток на Роналдињо е дека важи за играч кој на публиката и го пружил најатрактивниот…

(ВИДЕО) 25 години од нестварниот слободен удар на Карлос – Научниците уште се прашуваат што е со законот на физика!

Пред 25 години се одигра натпревар кој ќе остане запаметен по голот кој научниците се уште…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…

(ВИДЕО) Вака изгледа запленетата вила на Роман Абрамович од 110 милиони евра!

Француските власти ја зазедоа вилата на сопственикот на Челзи, Роман Абрамович на југот на Франција, која…

ПРЕСВРТ! – Новак сепак ќе може да ја брани титулата на Роланд Гарос!

Сепак, вратите на Ролан Гарос се отвораат за Новак Џоковиќ. По исфрлањето од Австралија, српскиот тенисер…

ВИДЕО: Зидан остана без највредниот дрес поради пријателот – Со него освои Мундијал, а сега незнае каде е!

Франција во 1998 година беше домаќин на Светското првенство, а до трофејот стигна на домашен терен.…

ВИДЕО: Скандалозни луди сцени на француското дерби – Навивач влета на теренот и почна да го брка Меси!

Се одигра дерби натпреварот од француското првенство помеѓу Марсеј и ПСЖ. Средбата на лутите ривали секогаш…

ВИДЕО: ХАОС на стадионот на Сент Етјен – Погледнете што направија хулиганите!

Навивачите на домашната екипа фрлаа димни бомби на средината од теренот пред стартот на мечот. Хулиганството…