(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатни невидени сцени доаѓаат од Франција – Навивачи во џакузи го следат мечот на стадион!

Loading

Навивачите знаат да најдат интересни начини за следење на натпреварите на нивните омилени клубови, иако вакво нешто досега не сме виделе.

фото: PRINTSCREEN/TWITTER/FOOTDIRECT+

Двајца мажи седеа веднаш зад судот во џакузи во Франција. Да, добро прочитавте. Натпреварот го следеа од џакузи….

Фотографиите и видеата од натпреварот помеѓу Троја и Рен покажуваат како двајца навивачи уживаат во натпреварот пиејќи и седејќи во џакузи.

Се чини дека тоа беше акција на домашните, бидејќи покрај нив имаше чадор со логото на Троја, а во боите на клубот беа и топчињата внатре во џакузито.

Сепак, натпреварот не заврши како што се надеваа. Домашните поведоа преку Угбо во 14. минута, но Салмиер доби црвен картон во 27. минута.

Тоа го искористи Рен и израмни преку Сантамарија во 48. Тој повеќе не ги искористи играчите, па до крајот на натпреварот немаше нова резултатска промена.

Двете екипи останаа на средината на табелата по шест одиграни натпревари во најсилната лига на Франција.