Интервју со најдобриот македонски маратонски пливач – Евгениј Поп Ацев

Здраво Евгениј, најпрво сакаме да изразиме задоволство што одвои време да бидеш дел од нашиот медиум,…

ИХФ ги прогласи Микел Хансен и Кристина Неагу за најдобри ракометари во 2015

Микел Хансен и Кристина Неагу се добитници на признанијата за најдобри светски ракометари во машка и…

Многу кандидати а само една награда Лауреус за најдобар спортист во 2015 година!

Престижната награда Лауреус, за најдобар светски спортист и спортистка, за 2015 година ќе се одржи на…

За најдобар боксер во 2015 е прогласен шампионот Тајсон Фјури

Спортскиот магазин The Ring од 1928-ма година ја врачува наградата за најдобар боксер, а изминатата 2015…

Лео Меси по рекорден 5-ти пат ја доби наградата Златна топка на ФИФА

Аргентинецот кој е член на Барселона Лионел Меси по 5-ти пат во кариерата ја доби наградата…

2015 беше една од најуспешните години на АМС со изградени 56 спортски објекти

2015 година беше една од најуспешните за Агенцијата за млади и спорт. Беа реализирани огромен број…

УЕФА го објави идеалниот тим за 2015 година

УЕФА го објави идеалниот тим за 2015 година, кој е избран со помош на гласовите на…

Дали Ван Гал знае што зборува? За него 2015 била добра година!

Повеќекратниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед е на 6. место на табелата, а менаџерот Луис Ван Гал…

Видео: Најдобрите 10 потези од НБА лигата во 2015

Ова се 10 – те најдобри потези кои ја одбележаа 2015 година во НБА лигата – Уживајте!

Најдобрите голови од Лигата на шампионите во 2015

Најдобар спортист на Европа за 2015 е Новак Џоковиќ!

Новак Џоковиќ е прогласен за спортист на Европа во 2015 година во традиционалниот избор на највлијателните…

Пливачот Поп Ацев е најдобар спортист на Македонија за 2015 година

Маратонскиот пливач Евгениј Поп Ацев е прогласен за најдобар спортист на Македонија за 2015 година. Оваа…

Историски успех за Холандија! Победа против Полска со 30-25 за финале на СП во ракомет за жени

Ракометарките на Холандија се првите финалисти на 22-то Светското првенство во ракомет за жени во Данска.…

2015 Вардар ја заврши со победа во СЕХА лигата. Убедливо совладан Спартак со 36-18

Ракометарите на Вардар со победа ја завршија 2015 година во ракометната СЕХА лига. Во СЦ Јане…

Најдобрите три гола на ФИФА за наградата Пушкаш

Неверојатниот гол на играчот на Рома, Флорензи против Барселона во ЛШ, продорот на Меси и прекрасниот…

Алсат е старо-нов победник на Турнирот во мал фудбал на медиуми во организација на Спортско радио 90,3 фм

Екипата на телевизијата Алсат М е победник на годинешново издание на турнирот на Медиуми во мал фудбал…