Марион Бартоли ја подржува Морезмо како тренер на Мареј

Мареј во јуни минатат година приреди големо изненадување кога за свој личен тренер ја назначи Амели…

На Рафаел Надал му е извршена операција на слепо црево

Светскиот рекет број три во понеделникот правеше операција на слепото црево и се очекува да ја…

Џокович носител на група Мареј со Федерер во иста група во Лондон

Во групата А се најдоа Џокович, Швајцарецот Стан Вавринка, Хрватот Марин Чилич и Томаш Бердих од…

АТП Париз Мастер Осмина финале

Во градот на светлината во овој момент се играат паровите од осмина финалето.Томас Бердих е првиот…

Каков дебакл на Серена: Халеп ја преслуша шампионката

Симона Халеп приреди огромно изненадување во второто коло од ВТА-шампионатот во Сингапур, нанесувајќи и убедлив пораз…