Ова се најдобрите поени на завршениот тениски мастерс во Мајами

Вториот тениски мастерс од серијата 1000 заврши во Мајами, но истиот оваа 2015 година ќе се памети по многубројните атрактивни удари и поени на тенисерите.

ATP Masters 1000 Miami

Ова видео е поставени на официјалниот канал на АТП каде можете да ги видите најатрактивните поени.

Инаку, овој мастерс го освои, а воедно и ја одбрани титулата од минатата година Новак Џоковиќ совладувајќи го Енди Мареј во финалето со 2:1 во сетови 7-6, 4-6 и 6-0.