(ВИДЕО) УФЦ не памети ваков нокаут – Со еден удар го прати во сон, а потоа упати моќна порака!

Застрашувачки нокаут се случи синоќа на УФЦ 274.

фото: Louis Grasse/PxImages

Дуелот меѓу Мајкл Чендлер и Тони Фергусон го одбележа страотниот „преден удар“ во главата, што го направи спектаклот на УФЦ во Аризона, покрај големата пресметка помеѓу Оливеира и Гејчи, уште по „зачинет“ и неверојатен.

Погледнете го ударот за кој збори цела Америка:

По крајот на борбата, Чендлер имаше порака до следниот негов противник со кого сака да си ги одмери силите. Го повика Конор Мекгрегор!…