Џордан донираше 9 милиони долари во хумани цели во Чикаго

Легендарниот и неповторлив кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан донираше 9 милиони долари во хуманирани цели…

Зимски спортови: Вон и Хишер доминираа во Оре, Кристоферсен во Вал Ди Зер

Американката Линдзи Вон и Австриецот Марсел Хиршер победија на велеслаломските трки кои во саботата се возеа…

Започна пријавувањето за 12-от Wizz Air Скопски Маратон кој ќе се одржи на 8-ми мај 2016 година

Една од најпопуларните и најпознатите, а воедно и без конкуренција најмасовната спортска манифестација во нашата држава,…

Алсат е старо-нов победник на Турнирот во мал фудбал на медиуми во организација на Спортско радио 90,3 фм

Екипата на телевизијата Алсат М е победник на годинешново издание на турнирот на Медиуми во мал фудбал…

ВИДЕО: Лејк Луиз среќен за Линдзи Вон која победи на првата спуст трка во сезоната

Американката Линдзи Вон со победа му се врати на скијањето по тешките повреди изминатата сезона. Таа…

Владимир Кличко симнат од боксерскиот трон. Фјури е нов шампион!

Изминатиот викенд во спортот го одбележа поразот на шампиониот во бокс во тешка категорија Владимир Кличко…

Започна сезоната на зимски спортови во СЦ Борис Трајковски

Со доаѓањето на зимата сè попопуларни стануваат зимските спортови, особено рекреативното и уметничкото лизгање, кои покрај…

,,Триколорите,, се новите европски шампиони во одбојка

Одбојкарите на Франција се новите владетели на европската одбојка откако во финалето ја победија Словенија со…

ВИДЕО: Молњата Болт трет пат со злато на атлетските мундијали

Јамајканецот Усаин Болт ја одбрани светската атлетска титула на 100 метри и стигна до третиот златен…

ВИДЕО: Британецот Мо Фарах ја одбрани светската титула на 10 км на СП во алтетика во Пекинг

Натурализираниот британски атлетичар Мо Фарах ја одбрани титулата на 10 километри на Светското првенство во атлетика кое викендов започна…

ВИДЕО: Распродадени влезниците за борбата на столетието Мејдевер-Пакјао

Флојд Мејведер и Мани Пакјао на 2-ри мај ќе ги вкрстат ракавиците во борбата на столетието…

Симоновски прв поентер во француската лига

Македонскиот одбојкарски репрезентативец кој настапува во францускиот Ајачио, Јовица Симовски, на стартот од новата сезона се…

Кенијците доминираа на Њујоршкиот маратон

Кениските атлетичари, Вилсон Кипсанг во машка и Мери Кејтани во женска конкуренција, се победници на Њујоршкиот…

Контадор најдобар на светот за 2014

Шампионот од Вуелта Еспања, Алберто Контадор ја освои престижната „Вело д’Ор“ награда како најдобар велосипедист во…

Ѓорѓиев, Симовски и Милков стартуваа ефикасно во француската Про А – лига

Македонските одбојкарски репрезентативци, кои оваа сезона ги има дури четворица на број во најсилната француска Про…