full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , ,

ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на...

Погледнете ја пораката на популарните ,,Комити,, до сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко (фото)

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко најави дека поради серијата...

За жал почна распадот на Вардар! – Ракометарите и фудбалерите убедливо поразени (фото)

Двата колектива на Вардар, РК Вардар и ФК Вардар беа убедливо поразени...

Голем удар за целиот македонски бренд ВАРДАР – Самсоненко заминува! (фото)

Сосема неочекувано, а очекувано од постајаните навреди упатени кој...

македонија

Македонија на 4-то место на ЕХФ, ги мина ракометните велесили Германија и Франција на листата

ЕХФ по сезоната 2016/17 го објави новото рангирање на европските земји во...

кристопанс1

Летонскиот џин Кристопанс потпиша за РК Вардар!

Ракометниот клуб Вардар потпиша тригодишен договор со највисокиот играч во...

цеље-вардар

Три од три за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, совладан и Цеље!

Македонскиот ракометен шампион Вардар го продолжи победоносниот од во...

сезона 16/17

Стартува новата сезона во Лигата на ракометните шампиони!

Вечерва со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага започнува новата сезона во...

Вардар супериорен и против Татран во СЕХА, победа од 38-21!

РК Вардар продолжува со одличните настапи во регионалната СЕХА лига откако...

вардар-работнички

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло....

жрк вардар

ЛШ: На ЖРК Вардар им се посреќи ждрепката во групната фаза!

Конечно среќата ги посака ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка...

Тежок противник за Вардар во квалификациите од ЛШ, на мегдан со Динамо Загреб!

Македонскиот шампион ФК Вардар доби тежок противник во 2-то квалификациско...

џонатан балотели1

ФК Вардар се засилува со Балотели!

Тој има 27 години и доаѓа од Бразил, а презимето му е исто како славниот...

igor karacic

По Манасков, од РК Вардар заминува и Игор Карачиќ?

Дејан Манасков го најави заминувањето од РК Вардар откако стана јасно дека...

По само 1 година во Вардар, Дејан Манасков се враќа во Германија!

Ракометарот на Вардар и на Македонија, Дејан Мансков кариерата ќе...

Сензација на фајнл-форот во Будимпешта, дебитантот ЧСМ Букурешт нов европски шампион!

Сензација се случи на фајнл-форот во женската Лига на шампиони, аутсајдерот...