Нови проблеми за ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ го оперираше левото колено!

Ракометарката на македонскиот шампион Вардар, србинката Андреа Лекиќ имаше операција на менискусот на левото колено. ,,Операцијата…

ЖРК Вардар ги започна подготовките за новата сезона

ЖРК Вардар ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона 2016/17. На стартот вардарки ќе тренираат во…

ЖРК Вардар е старо-нов шампион на Македонија во ракомет…4-та титула по ред!

Ракометарките на ЖРК Вардар и официјално ја потврдија одбраната на шампионската титула. Вардарки убедливо со 45:24…

ЖРК Вардар и следната сезона со Андреа Лекиќ во составот!

Српската ракометарка Андреа Лекиќ и следната сезона ќе ја гледаме во дресот на ЖРК Вардар. Лекиќ…

Добри вести за ЖРК Вардар, останува и Андреа Кликовац!

Столбот на одбраната на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар, Андреа Кликовац и наредната сезона ќе биде дел…

ЖРК Вардар против Ларвик во 1/4 финалето од Лигата на шампионките!

Во Лигата на шампионките познати се паровите за нокаут фазата односно за 1/4 финалет. Нашиот шампион…

Само победа во мислите на ЖРК Вардар на гостувањето кај Савехоф!

Ракометарките на ЖРК Вардар вечерва го играат последниот натпревар од втората фаза во лигата на шампионките.…

ВАРДАР И ЖРК ВАРДАР со победи ја израдуваа македонската јавност во Лигата на шампионите!

Минимални но значајни победи во Лигата на шампионите остварија и двете екипи на Вардар и машката…

Важна победа на ЖРК Вардар нагости против Букурешт со 30-25!

Ракометарките на ЖРК Вардар стигнаа до голема победа на гостувањето во Романија против Букурешт со 30:25,…

Словенката Тамара Мавсар е најновото име кај македонскиот шампион ЖРК Вардар!

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде засилена со уште една словенечка интернационалка, во…

Првата скандинавка наскоро ќе заигра во ЖРК Вардар!

Камила Херем ќе биде најновото засилување на ЖРК Вардар и воедно ќе стане првата скандинавка која…

Питлик замина од ЖРК Вардар, се враќа во Данска да го води Оденсе

Досегашниот консултант во тимот на ЖРК Вардар, Јан Питлик спогодбено го раскина договорот со клубот и…

5 првотимки на Вардар уште една година во црно-црвениот дрес!

ЖРК Вардар потврди дека пет првотимки, Ања Алтхаус, Амандин Лејно, Андреа Пенезиќ, Барбара Лазовиќ и Јованка…

Семејството поважно од кариерата… Питлик го напушта ЖРК Вардар!

Консултантот во женската екипа на Вардар, трофејниот дански тренер Јан Питлик, по завршување на оваа сезона…

Тешка, но вредна победа на ЖРК Вардар против незгодните романки

Ракометарките на ЖРК Вардар потешко од очекувањата стигнаа до првата победа во главната фаза во Лигата…

ЖРК Вардар се подготвени за предизвикот Букурешт во Лигата на шампионките!

Македонските шампионки во ракомет тимот на ЖРК Вардар во комплетен состав, ги пречекува гостинките од Романија…