ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на шампионите. Македонскиот и…

Погледнете ја пораката на популарните ,,Комити,, до сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко (фото)

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко најави дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и…

За жал почна распадот на Вардар! – Ракометарите и фудбалерите убедливо поразени (фото)

Двата колектива на Вардар, РК Вардар и ФК Вардар беа убедливо поразени денеска на официјални средби.…

Голем удар за целиот македонски бренд ВАРДАР – Самсоненко заминува! (фото)

Сосема неочекувано, а очекувано од постајаните навреди упатени кој управата на Вардар и до првиот човек…

Македонија на 4-то место на ЕХФ, ги мина ракометните велесили Германија и Франција на листата

ЕХФ по сезоната 2016/17 го објави новото рангирање на европските земји во Лигата на шампионите. На…

Летонскиот џин Кристопанс потпиша за РК Вардар!

Ракометниот клуб Вардар потпиша тригодишен договор со највисокиот играч во Лигата на шампионите, 213 сантиметри високиот…

Три од три за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, совладан и Цеље!

Македонскиот ракометен шампион Вардар го продолжи победоносниот од во Лигата на шампионите. Овој пат во Словенија…

Стартува новата сезона во Лигата на ракометните шампиони!

Вечерва со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага започнува новата сезона во машката ракометна лига на шампиони.…

Вардар супериорен и против Татран во СЕХА, победа од 38-21!

РК Вардар продолжува со одличните настапи во регионалната СЕХА лига откако синоќа во СЦ Јане Сандански стигнаа…

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло. Лидерот Вардар во градското дерби…

ЛШ: На ЖРК Вардар им се посреќи ждрепката во групната фаза!

Конечно среќата ги посака ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка во Глоструб, Данска, каде беа…

Тежок противник за Вардар во квалификациите од ЛШ, на мегдан со Динамо Загреб!

Македонскиот шампион ФК Вардар доби тежок противник во 2-то квалификациско коло од Лигата на шампионите. Вардарци ќе…

ФК Вардар се засилува со Балотели!

Тој има 27 години и доаѓа од Бразил, а презимето му е исто како славниот италијанец Балотели.…

По Манасков, од РК Вардар заминува и Игор Карачиќ?

Дејан Манасков го најави заминувањето од РК Вардар откако стана јасно дека беше во сенка на…

По само 1 година во Вардар, Дејан Манасков се враќа во Германија!

Ракометарот на Вардар и на Македонија, Дејан Мансков кариерата ќе ја продолжи во редовите на Рајн Некар…

Сензација на фајнл-форот во Будимпешта, дебитантот ЧСМ Букурешт нов европски шампион!

Сензација се случи на фајнл-форот во женската Лига на шампиони, аутсајдерот ЦСМ Букурешт, стана нов европски…