Се снима документарец за Мајк Тајсон – ,,24 јапонки во соба, а ние двајца, си поминавме лудо,,

Познатиот боксерски шампион Мајк Тајсон го доживеа првиот пораз во кариерата во 1990 година во Токио.…

(ВИДЕО) Ден на сензации на Евробаскетот 2022 – По цели 7 години падна непоразената Словенија на ЕП!

Сензациите во ова 3.коло на Евробаскетот 2022 се нижеа како на филмска лента. Најпрво Германија по…

(ВИДЕО) ШОК! Пријателот на Тајсон откри што се случуваше таа вечер пред неговиот прв пораз во кариерата!

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Мајк Тајсон, првиот пораз во кариерата го доживеа во…

Која болест го нападна Новак Џоковиќ поради што го загуби финалето на АТП Белград?

Новак Џоковиќ по финалниот меч во Белград откри дека има здравствени проблеми. Српскиот ас не сакаше…

(ВИДЕО) Нов циркуз на Ник Кирјос – Погледнете како дивееше во Хјустон!

Контроверзниот Австралиец Ник Кирјос повторно се најде во центарот на вниманието поради своето однесување на тенискиот…

(ВИДЕО) Роналдо направи голем инцидент по поразот – Јунајтед започна истрага!

Манчестер Јунајтед беше неочукувано поразен од Евертон со 1-0 на стадионот Гудисон парк во Ливерпул. Стрелец…

Тешки моменти за играчи на ПСЖ – Бесните навивачи ја нападнаа ѕвездата и сакаа пресметка со него!

ПСЖ се уште е потресен по испаѓањето во осминафиналето на Лигата на шампионите од Реал Мадрид.…

Француски новинар ни открива – Меси е несреќен во ПСЖ и сака да си оди!

Очајна е атмосферата во ПСЖ по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампионите од Реал Мадрид.…

Леброн Џејмс за нова историја во НБА и инспирација за младите генерации!

Леброн Џејмс повторно се запиша на листата на рекорди во НБА лигата. Кошаркарот на Лејкерс постигна…

ВИДЕО: Нова луда тројка на Дончиќ – Погледнете од каде погоди!

Ниту Лука Дончиќ не може сам! Каква разочарувачка вечер за Далас… Маверикси претрпеа пораз од Бруклин…

ВИДЕО: Брука за Лејкерс – Беа доведени за НБА титулата, а тие се тепаа на сред натпревар!

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс загубија од Феникс на домашен терен со (115:105), но Леброн Џејмс…

ВИДЕО: Најтежок пораз во кариерата на Мурињо – Навивачите ги построија играчите по дебаклот во Норвешка!

Рома во првите две кола стигна до победи со гол разлика 8:1 на тие два меча,…

ВИДЕО: Го платија 87 милиони евра, а поради него примија 4 гола – Цел свет се зафркава со капитенот на Јунајтед!

Манчестер Јунајтед претрпе убедлив пораз на гостувањето кај Лестер вчера со (4:2), а сите четири гола…

Го вратија од соблекувалната, а легендата на Јунајтед удри по клубот!

Манчестер Јунајтед беше поразен во англиската Премиер лига нагости против Лестер со (4:2), прикажувајќи уште еден…

ВИДЕО: Прв пораз на РК Вардар во ЛШ – Погледнете ги најдобрите моменти од мечот со Монпеље!

 

ВИДЕО: ,,Глори 78,, – Бадр Хари беше пред победа, но потоа се случи невозножното!

Бадр Хари беше нокаутиран брутално од пољакот Аркадиуш Врзосек во втората рунда на „Глори 78“ настанот.…