ОДЛУКА ДЕНЕСКА – ПСЖ го менува французинот, а на тренерското место доаѓа германец?!

Loading

Фудбалерите на ПСЖ беа поразени од Баерн Минхен во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите со 2-0.

фото: Profimedia

Во француското првенство имаат осум бода повеќе од Олимпик Марсеј. Сепак, може да се каже дека во клубот „не цветаат рози“ поради средбата закажана за денеска.

Тогаш ќе се одлучи дали Кристоф Галтие ќе остане на чело на клупата на светците или не. Наместо него како тренер би можел да се врати Томас Тухел, кој се уште е без ангажман.

Токму поразот од Баерн во финалето на Лигата на шампионите го чинеше отказ во Париз. Тогаш тој раководеше со Челзи.

ПСЖ викендов веќе го очекува првенствено гостување кај Брест.