Мбапе ја раздрма Франција – Кобниот план на Килијан за трансфер во Реал за ,,џабе,,!

Килијан Мбапе летово потпиша нов договор со ПСЖ до 2025 година. Иако се беше подготвено Французинот…

(ВИДЕО) Меси ,,банкротираше,, – Што прави аргентинецот кога не игра фудбал?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси во својата богата кариера сними многу реклами, но овој пат отиде чекор…

Париз беше голема грешка – Шпанецот го напушта ПСЖ по само една сезона?!

Искусниот шпански дефанзивец Серхио Рамос најверојатно ќе го напушти ПСЖ на крајот на сезоната. Рамос (35)…

ВИДЕО: Џоковиќ испиша нова историја во Париз – Го направи тоа што на никој не му појде од рака!

Најдобриот тенисер на светот по шести пат во кариерата го освои Мастерсот 1000 во Париз по…

Утре, прво ручек, па Новак: Подгответе се за нов тениски спектакл за титулата во Париз, Џоковиќ против Медведев!

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот 1000 во Париз. По драмата…

ВИДЕО: БРАВО МАЈСТОРЕ: Новак покажа зошто е најдобар, а Медведев гледа и не му се верува!

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ се подготвува за последниот Мастерс во сезоната кој започнува во понеделник…

Стигна првата конкретна понуда до Меси – Сега се е на Аргентинецот!

Лионел Меси и Барселона ја размрдаа фудбалската планета со разделбата, а „кајмакот“ сака да го собере…

10-ка за Надал на Роланд Гарос – Матадорот од Мајорка испиша нова историја на гренслем турнирите (видео+фото)

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис и гренслем турнирите. Шпанецот го…

Тинејџерско чудо на Роланд Гарос – Остапенко со голем пресврт против Халеп стигна до историска титула во Париз (видео+фото)

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од тенискиот гренслем Роланд…

Новак Џоковиќ ја изгуби страста кон тенисот!

Лидерот на светската АТП листа, Новак Џоковиќ изјави дека не се чувствува добро и дека полека…

Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на 15-тото Европското првенство во…

Ноле, Ноле, шампионе… Конечно и Роланд Гарос во рацете на Џоковиќ!

Србинот Новак Џоковиќ влезе во историјата на белиот спорт, тенисот со освојувањето на единствениот гренслем кој…

АТП Париз Мастер Осмина финале

Во градот на светлината во овој момент се играат паровите од осмина финалето.Томас Бердих е првиот…

Дизниленд е домаќин на ждребот за Еуро Баскет 2015

ФИБА донесе одлука ждребот за Еуро 2015 да се одржи во Дизниленд Париз. Франција е еден…