Одбојка мажи: Струмица и Лирија сами на врвот, Вардар и Борец со премиерни победи!

Дерби дуелите од 3.коло во првата машка одбојкарска лига им припаднаа на домаќините. Истите беа одиграни…

Одбојка жени 4.коло – Наковски Волеј славеше во дербито против Јанта Волеј

По победата во претходното коло над шампионот Работнички, одбојкарките на Наковски Волеј од Струмица го добија…

(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа…

10-та победа по ред за ОК Вардар во Мак Одбојката – Во Тетово славеше против Лирија со 3-0!

И трета победа во Тетово на одбојкарите на Вардар во четврттиот настап во вториот дел од…

И во 3.коло продолжи победничката серија на ОК Вардар во плејофот – Совладан ГОК Борец во гости со 3-0!

Одбојкарите на Вардар со нова победа нагости се враќаат од Велес, откако со убедливи 3-0 славеа…

ОК Вардар со уште една убедлива победа се враќа од Тетово – Во дербито славеше над Универзитет Тетово!

И втора победа во вториот настап на ОК Вардар во вториот дел од сезоната 2021/22 во…

Јокиќ ни ја откри долго чуваната тајна – Освен кошарка, негов омилен спорт му е и …

Никола Јокиќ, МВП-то на регуларниот дел од последната НБА сезона, доби подарок дрес на српската репрезентација…

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

Видео: Прва титула на Србија во светската одбојкарска лига!

Одбојкарите на Србија за првпат во својата историја ја освоија Светската одбојкарска лига, најпрофитабилното натпреварување во…

Со пресврт, одбојкарите ја совладаа Албанија, вечерва на мегдан со Данска!

Македонската одбојкарска репрезентација го започна вториот турнир од Европската лига со пресврт победи против Албанија со…

Одбојкарите на Македонија со максимални три победи го завршија првиот турнир од Европската лига!

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши првиот од двата турнира од годинашното издание…

,,Триколорите,, се новите европски шампиони во одбојка

Одбојкарите на Франција се новите владетели на европската одбојка откако во финалето ја победија Словенија со…

Ѓорѓиев, Симовски и Милков стартуваа ефикасно во француската Про А – лига

Македонските одбојкарски репрезентативци, кои оваа сезона ги има дури четворица на број во најсилната француска Про…