full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , , , , ,

дел потро

Шампионот од 2009 на US Open, Дел Потро доби вајлд карта за настап на гренслемот!

Аргентинецот кој освои сребрен медал во Рио, Хуан Мартин Дел Потро полека се...

одбојка русија

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на...

МЗТ Скопје ќе игра на два фронта, покрај АБА лигата прифати да игра и во Еврокупот!

Шампионот на Македонија во кошарка, тимот на МЗТ Скопје Аеродром, доби...

роџерс куп

Роџерс мастерс купот во Торонто го откажаа Мареј, Надал и Федерер…Ова се причините!

Тенискиот Роџерс мастерс куп од серијата 1000 што за неколку дена започнува...

РК Металург и следната сезона ќе биде дел од ЛШ!

Македонскиот ракометен вицешампион Металург повторно ќе биде дел од Лигата...

Составот на Португалија за ЕУРО 2016

Фернандо Сантос, селекторот на репрезентацијата на Португалија го објави...

Стартува ЕП во карате во Франција, Македонија со 16 каратисти ќе атакува на нови медали

Агенцијата за млади и спорт е стартното место од каде Македонските...

Икер Касиљас има уште една желба пред да се пензионира!

Легендата на Реал Мадрид Икер Касиљас кој моментално игра во Порто има...

Олимпијадата во Рио за Меси е завршена приказна!

Херардо Мартино потврди дека Лионел Меси нема да биде во екипата на...

30 кошаркари ќе се борат за составот на САД за настап на ОИ во Рио

Американската кошаркарска федерација го објави првиот список на играчи кои...

Под знак прашалник настапот на Вавринка и Федерер во Дејвис купот

Северин Лути, селекторот на швајцарските тенисери, изјави дека шансите се...

По 17 години Мартина Хингис повторно заигра за Швајцарија во Фед купот

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис повторно ќе ги брани боите на...