Македонија испушти реми против Израел, утре на мегдан со Италија

Фудбалска Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија.…

По дебаклот, Македонија ќе игра претквалификации за СП 2019!

Македонската кошаркарска репрезентација по дебаклот во квалификациите за Евробаскет 2017, сепак нема да се пресели во…

Неочекуван висок пораз на кошаркарите од Велика Британија

Македонија неочекувано високо беше поразена од Велика Британија со 96:79 во дуелот од квалификациите за ЕП…

И втор пораз од Словенија во подготовките за квалификациите за ЕП 2017

Македонската кошаркарска репрезентација со нов втор пораз ги заврши подготовките за настап во квалификациите за пласман…

Почнува кошаркарскиот турнир Трофеј Македонија 2016

Во Спортскиот центар „Јане Сандански“ денеска започнува силниот меѓународе кошаркарски турнир „Трофеј  Македонија 2016“ во организација на…

ЛШ: Фаворитите немаа среќа, елиминација на Олимпијакос, Шахтјор и Фенербахче!

Во Лигата на шампионите познати се патниците во плејоф фазата за пласман во фазата по групи.…

ЛШ: Ова е тимовите кои досега обезбедија трето квалификациско коло!

Црвена ѕвезда, Динамо Тбилиси, Легија, Салцбург, АПОЕЛ, Хапоел, БАТЕ Борисов, Лудогорец и Копенхаген се тимовите кои…

Шевченко ќе ја води Украина во квалификациите за пласман на СП 2018!

Легендата на украински фудбал Андриј Шевченко е назначен за нов селектор на репрезентацијата на Украина. Шевченко…

Видео: Хрватска и Србија обезбедија виза за ЛОИ 2016 во Рио!

Србија и на Хрватска изборија пласман на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, откако станаа победници…

Квалификации Рио 2016: Хрватска и Чешка во 1/2 финалето!

Кошаркарските репрезентации на Хрватска и Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските турнири за пополнување на…

ЛЕ: Работнички одигра нерешено 1-1 против Будуќност во првото квалификациско коло!

Фудбалерите на Работнички први ги отворија настапите на евро сцената од македонските претставници оваа сезона. Во…

Тежок противник за Вардар во квалификациите од ЛШ, на мегдан со Динамо Загреб!

Македонскиот шампион ФК Вардар доби тежок противник во 2-то квалификациско коло од Лигата на шампионите. Вардарци ќе…

Франција со НБА ѕвездите ќе игра на квалификациите за ОИ во Рио!

Кошаркарската репрезентација на Франција со најсилен состав ќе настапи во квалификациите за ОИ во Рио. Селекторот на…

Разочарување, бламажа, уништени сонови, оставки, повлекувања…тоа е ракометна Македонија!

Ракометната репрезентација на Македонија со победа ги заврши настапите од олимписките квалификации. Конечно во 9-тиот меѓународен…

Македонската ракометна репрезентација замина за Гдањск на олимписките квалификации

Најдобрите македонски ракометари отпатуваа за Гдањас, Полска, на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри кои…