Изјавата на Леброн за која зборува цела Америка – Џордан или јас?

Леброн Џејмс им ја донесе на Лејкерси долгоочекуваната титула НБА-шампион и со тоа по четврти пат…

Ибра со оваа изјава ги откачи ПСЖ за следната сезона!

Златан Ибрахимовиќ дека нема намера да остане во ПСЖ, бидејќи сака нов предизвик во кариерата. ПСЖ…

Клоп со предупредување до Гвардиола!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп предупреди дека неговиот добро познат колега ќе остане шокиран од компетитивноста на…

Дали Ван Гал знае што зборува? За него 2015 била добра година!

Повеќекратниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед е на 6. место на табелата, а менаџерот Луис Ван Гал…