(ВИДЕО) Познати се првите двојки од нокаут фазата на СП 2022 во Катар

На Мундијалот во Катар, завршија натпреварите од групите А и Б по што веќе ги знаеме…

(ВИДЕО) Која селекција им го нанесе најголемиот и најболниот пораз на Италија?

Синоќа, Германија на свој терен во Мехенгладбах и нанесе тежок пораз на Италија со резултат 5:2.…

Роналдо како диктатор во Јунајтед – Има решение како да ги превоспита младите во тимот!

Манчестер Јунајтед игра под очекувањата кои ги имаше Кристијано Роналдо кога дојде во клубот ова лето,…

ФОТО: Официјален распоред и термини на натпреварите на Македонија на ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација првиот официјален историски натпревар на едно ЕП во фудбал ќе го има в…

Против кого РК Вардар ќе ја почне одбраната на титулата во ЛШ – Погледнете го целосниот распоред!

Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар ги дозна противниците од групната фаза во Лигата на…

Против кого ќе игра Македонија на ЕП 2018 во Хрватска – Погледнете ги сите групи (фото)

Во Загреб, беа извлечени четирите групи на Европското првенство во ракомет за мажи кое следната 2018…

ЛШ: Познати сите тимови кои ќе играат во фазата по групи

Динамо Загреб, Копенхаген, Манчестер Сити, Ростов и Борусија Менхенгладбах го комплетираа составот на учесници во Лигата…

ЛШ: Сити со петарда во Букурешт, реми во Загреб и Амстердам

Во Лигата на шампионите синоќа започна битката за влез во групната фаза. Одиграни беа 5 средби…

Ова се сите голови од групната фаза на ЕВРО 2016 – Уживајте!

Прва тренерска жртва на ЕВРО 2016, селекторот на Русија Слутцки поднесе оставка!

Селекторот на репрезентацијата на Русија, Леонид Слутцки си поднесе оставка на функцијата поради големото разочарување на…

Швајцарија во 1/8 финале, историска прва победа на Албанија на ЕВРО 2016!

По Франција и Швајцарија избори пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 од групата А.…

Од третиот шешир Македонија ќе ги чека противниците за СП 2017 во Франција!

Македонската ракометна репрезентација преку баражот избори ново учество на еден ракометен Мундијал што следната година во…

Копа Америја 2016: Чиле и Аргентина последни патници во 1/4 финалето!

На Копа Америка 2016 во САД се комплетираше групната фаза по што се познати и двојките…

Пике ја спаси Шпанија и го прекина проклетството на 13 јуни!

Шпанија со минимална победа над Чешка (1-0) ја започна одбраната на титулата на ЕУРО 2016. Шпанците…

РК Вардар остана трет во групата во ЛШ и во 1/8 финалето ќе игра со Висла Плок!

Во ракометната лига на шампиони заврши фазата по групи. Македонскиот првак Вардар, во Б групата, оствари…

Македонија доби ждрепка по мерак во квалификациите за настап на ЕУРО 2017

Македонската кошаркарска репрезентација денеска со ждрепка ги доби противниците во квалификациите за пласман на европското првенство…