(ФОТО) Зошто овие големи фудбалски ѕвезди нема да ги гледаме на Мундијалот во Катар?

На претстојниот Мундијал нема да учествуваат големи фудбалски ѕвезди – некои поради повреди ќе го пропуштат…

(ВИДЕО) Замислија гол, а судијата го призна – Пола милион луѓе во шок по скандалозниот меч во Аргентина!

На фудбалските натпревари можеме да видиме различни ситуации, дури и најбизарни, а еден таков се случи…

Колку заработуваат најплатените фудбалери на планетава – Дали е ова реално?

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и француски репрезентативец Килијан Мбапе е најплатениот фудбалер во светот, бидејќи…

Сепак не издржа Мино Раиола, почина денеска! – Ова е долгата листа на фудбалери кои ги застапуваше!

Мино Раиола на почетокот на оваа година беше примен во болница поради проблеми со белите дробови,…

(ВИДЕО) Како Раиола стана најмоќниот човек во фудбалот? – Два трансфера го пробија, а Ибра му донесе богатство!

Еден од најпознатите и најуспешните фудбалски менаџери Мино Раиола има импресивна и контроверзна биографија. Овој бизнис…

(ФОТО) Тажна судбина – Љубителите на фудбалот ширум светот во солзи!

Ништо повеќе нема да биде исто! Еуфоријата пред големите фудбалски натпреварувања се вжештуваше додека си разменувавме…

Овие фудбалери беа богати и пред нивните кариери – Баш им беше гајле за парите од договорите!

Фудбалот одамна стана повеќе од спорт. „Најважната споредна работа на светот“ излезе на сцена кога спортскиот…

Тренерот Чави ваднаш ги отпиша од Барселона – Овие шест фудбалери не сака повеќе да ги види!

Легендарниот шпански фудбалер Чави Ернандез ја презеде Барселона и планира да ја врати на победничките патеки.…

Ова е листата на 30 номинирани фудбалери за наградата златна топка – На неа има само еден голман!

Објавена е листата од 30 фудбалери номинирани за наградата наменета за најдобриот на светот, познатата Златна…

ВИДЕО: Како се покажа Мрме во предизвикот – Дали ги препозна македонските фудбалери како деца?

За жал почна распадот на Вардар! – Ракометарите и фудбалерите убедливо поразени (фото)

Двата колектива на Вардар, РК Вардар и ФК Вардар беа убедливо поразени денеска на официјални средби.…

(Видео+Фото) Пеналите кобни за Атлетико, Реал Мадрид ја освои 11-тата титула во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Реал Мадрид по 11-ти пат ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако во…

Составот на Шпанија за ЕУРО 2016

Селекторот на Шпанија Висенте дел Боске го соопшти списокот на „црвената фурија“ за претстојното Европско првенство…

Составот на Португалија за ЕУРО 2016

Фернандо Сантос, селекторот на репрезентацијата на Португалија го објави списокот на 23 фудбалери за настап на…

ЛШ: Реми на Паркот на принцовите, Волфсбург го шокираше Реал!

Комплетирани првите четвртфинални средби од Лигата на шампионите. Фудбалерите на ПСЖ и Манчестер Сити одиграа реми…