Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство…

Како малиот клуб стана голем – Беневенто на нашиот Јакимовски првпат ќе игра во Серија А (видео+фото)

Фудбалскиот клуб Беневенто за првпат во клупската историја ќе игра во Серија А.   Беневенто во…

ЛШ: Порто против Рома, Сити ја доби Стеауа, Виљареал со Монако во баражот!

Во Нион предмалку беа извлечени двојките за плеј-офот на Лигата на шампионите за сезоната 2016/17. Ждрепката донесе…

Македонија оди на СП 2017, Чешка не издржа во тврдината СЦ Борис Трајковски!

Ракометна Македонија ќе игра на СП во ракомет што во јануари 2017 година ќе се одржи…

Ждрепката сакаше нов дуел на Македонија и Чешка во баражот за СП 2017

Македонија ќе игра со Чешка, во баражот за светското првенство 2017 во Франција. Нашата репрезентација преку…

Македонија во првиот шешир за баражот за СП 2017 во Франција

Ракометна Македонија го освои 11 место на ЕП во Полска и се избори за фаворитски статус…

ВИДЕО: Работнички го елиминираше Трабзонспор и ќе игра бараж со Рубин Казан во Лига Европа

Фудбалерите на Работнички го направија најголемото изненадување во синоќешните реванш средби од третото квалификациско коло во…