Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија 2018.

Ждрепката сакаше да се сретнат, Северна Ирска-Швајцарија, Хрватска-Грција, Данска-Република Ирска и Шведска-Италија.

Првите натпревари ќе се одиграат од 9 до 11 ноември, а реваншите од 12 до 14 ноември. Бараж натпревари ќе играат и Перу- Нов Зеланд и Хондурас-Австралија.

Светското првенство во Русија ќе се одржи наредната 2018 година од 14 јуни до 15 јули.

Инсерти од ждрепката…