(Видео) Поминаа 50 години, а овој потег е сеуште забранет во фудбалот!

Пред точно половина век, беше виден веројатно најспектакуларниот слободен удар во историјата на фудбалот. Во октомври 1970 година,…

(Видео) Кој чека ќе дочека – Ливерпул по 30 години шампион на Англија!

Цели 30 години поминаа од последната шампионска титула на Ливерпул во Англиската Премиер лига. На чекањето…

Од досадно по досадно, големото дерби Ливерпул-Манчестер Ј. без победник и голови!

Требаше да биде големо и најголемо дерби на англискиот фудбал дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед…

Тотенхем ослабен, голгетерот Кејн заработи тешка повреда!

Голгетерот на Тотенхем, англичанецот Хари Кејн заработи тешка повреда. Ѕвездата на „петлите“ заработи повреда за време…

Видео: Ливерпул ги гази фаворитите, падна и Челзи на Стемфорд Бриџ!

Во Англија Ливерпул како гостин го совладаа Челзи на „Стенфорд Бриџ“ со 2-1 во Премиерлигата. Во…

Мурињо ја освои првата титула со Јунајтед, победа над Лестер во Комјунити шилд купот!

Актуелниот освојувач на ФА купот, Манчестер jунајтед, новата сезона ја почна со освојување на трофејот „Комјунити…

Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Хоџсон поднесе оставка по срамниот пораз од Исланд!

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Рој Хоџсон поднесе оставка по поразот од Исланд во осминафиналето на…

Велс и Англија обезбедија 1/8 финале во групата Б

Велс и Англија обезбедија пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција по одигрување…

Пресврт победа на Англија против соседот Велс со 2-1 во групата Б

Три интересни средби се одибраа синоќа во рамките на 2.коло на Европското првенство во Франција. Најпрво…

Голем бод на Русија против Англија, Березутски стрелаше во 92 минута!

Немаше победник на натпреварот помеѓу Англија и Русија во рамките на групата Б од ЕВРО 2016.…

Ова се клубовите со најмногу играчи на ЕВРО 2016 во Франција

Клубовите со најмногу играчи на Европското првенство 2016 во Франција се Ливерпул и Јувентус. Тие ќе…

Жозе Мурињо промовиран во нов тренер на Манчестер Јунајтед!

Жозе Мурињо e новиот менаџер на Манчестер Јунајтед откако клубот реши да му врачи отказ на…

Фудбалскиот сојуз на Англија најавува нов систем на натпреварување!

ФА на Англија најаува наскоро промени во системот на натпреварување во фудбалските шампионати. Ќе се формираат…

Составот на Англија за ЕУРО 2016

Селекторот на англиската репрезентација, Рој Хоџсон го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета…

(Видео+Фото): Со грандиозна парада, Лестер ја прослави титулата во Англија!

Новите шампиони на премиер лигата Лестер, уште еднаш ја прослави титулата шампион на Англија. Лестер го…