ВИДЕО: Автогол каков ретко се гледа на терените – Стана хит, а погоди како вистински напаѓач!

Болтон го победи Сандерленд во натпреварот од третата англиска лига, иако дуелите меѓу двата тима беа чести во Премиер лигата.

Фото: Printscreen/Twitter/ Newcastle Fans TV

Беше многу убедливо, Болтон славеше со 6:0, а голот на денот беше дело на Дени Бат, човекот кој пристигна како големо засилување во Сандерленд, некој кој одигра преку 200 натпревари во Чемпионшип, а пристигна од Стоук.

Сепак, денеска немаше свој ден, си постигна ефектен автогол кој во моментов кружи и е хит на социјалните мрежи.

Погледнете го овој автогол, на кој може да му позавидат и вистинските напаѓачи….