Кој е планот Б на УЕФА ако во Скопје вечерва биде над 32 степени? (фото)

Екстремно топлото време во Скопје им прави проблеми на организаторите на Супер куп натпреварот 2017, посебно…

Џоковиќ објави крај на сезоната 2017 – Дознајте колку ќе биде надвор од терените (видео+фото)

Новак Џоковиќ, поранешниот светски рекет број еден и официјално ја заврши тениската сезона 2017. Србинот тоа…

Болт ја истрча последната трка во Дијамантската лига – Првпат истрча под 10 секунди оваа сезона и победи (видео+фото)

Усаин Болт стигна до победа на митингот од Дијамантската лига кој се одржа во Монте Карло.…

Најдоброто од Роланд Гарос 2017 (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=20wXfdy51iY

Најдобрите поени од фајнл-фор турнирот во Евролигата (видео)

Тинејџерско чудо на Роланд Гарос – Остапенко со голем пресврт против Халеп стигна до историска титула во Париз (видео+фото)

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од тенискиот гренслем Роланд…

Уверливо на првото место и оваа 2017 година – Дознајте кој е најбогатиот светски спортист (фото)

Според магазинот „Форбс“, овој играч и оваа година е најбогатиот светски спортист на светот. Сигурно веќе…

Уште три дена до стартот на продажбата на билетите за Суперкупот на УЕФА во Скопје – Каде може да се пријавите? (фото)

Билетите за Суперкупот на УЕФА што ова лето на 8 август ќе се игра во Скопје…

Халеп против Остапенко во финалето на женскиот дел од гренслемот Ролан Гарос 2017 (видео)

Тенискиот гренслем Ролан Гарос ја доби финалната двојка на женскиот дел од турнирот. Таму ќе се…

Промотивно само до 27 Октомври, одбери си број на Визер Скопски Маратон 2017

Сите заинтересирани учесници за Виз Ер Скопскиот Маратон, кој ќе се одржи на 7 мај 2017 година,…

Камбекот на Федерер ќе се случи на почетокот од 2017 година

Швајцарецот Роџер Федерер ќе се врати на терени на почетокот на 2017 година. Федерер ќе биде…

По дебаклот, Македонија ќе игра претквалификации за СП 2019!

Македонската кошаркарска репрезентација по дебаклот во квалификациите за Евробаскет 2017, сепак нема да се пресели во…

Истанбул домаќин на фајнл-фор турнирот во Евролигата следната година!

Градот Истанбул ќе биде домаќин на фајнл-фор турнирот во кошаркарската Евролига следната година. Македонскиот кошаркар Перо…

Евробаскетот 2017 ги доби сите учесници, Македонија ќе ја нема!

Познати се сите репрезентации кои се пласираа на Евробаскетот 2017 година. Квалификациите за пласман на Европското…

Почнува кошаркарскиот турнир Трофеј Македонија 2016

Во Спортскиот центар „Јане Сандански“ денеска започнува силниот меѓународе кошаркарски турнир „Трофеј  Македонија 2016“ во организација на…

Македонија ги дозна противниците за СП 2017, ова се термините и распоредот на натпреварите!

Меѓународната ракометна федерација ги објави термините и распоредот за одигрувањето на натпреварите од групната фаза на…