Фото+Видео: Вардарки во новиот календар на Пелистерка за 2016 година

Тимот на Пелистерка оваа година се реши календарот со екстра провокативни фотографии да го направи со ракометарките на Вардар, и не згреши во тоа.

pelisterka2 pelisterka4 pelisterka3

Видеото стана вистински хит меѓу македонските и балканските медиуми за време на промовирањето на новиот фантастичен проект на „Пелистерка“.

Изминативе денови беа популарни фотографиите од сексапилните вардарки, а денеска се појави и специјалниот видео материјал кој ни овозможува да се запознаеме со речиси сите детали од снимањето на атрактивните „црвено-црни“ девојки.

pelisterka9 pelisterka8 pelisterka7 pelisterka6 pelisterka1 pelisterka5

Уживајте и во видео едиторијалот на Пелистерка за 2016 година….