Новак дозна одлични вести денеска – Донесена беше важна одлука!

Минатогодишниот Вимблдон се одржа без руски и белоруски тенисери, поради што на единствениот Грен слем на…

Отворено со најдобриот руски тенисер – Данил Медведев сака и прави како секој млад човек!

Најдобриот руски тенисер Данил Медведев по триумфот на АТП 500 турнирот во Дубаи призна дека понекогаш…

Новак ќе остане без првото место на АТП листата – Еве што треба да се случи!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ денеска ја започна 379-та недела на врвот на АТП листата, но во…

(ФОТО) Новак на плажа со руска ,,бомба,, – Која е оваа убавица што се дружеше со Џоковиќ?

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ се опушташе на плажа во Дубаи пред натпреварот со Данил Медведев…

(ВИДЕО) Го направи најпонижувачкиот потег во историјата на тенисот – Погледнете што се случи!

НЕВЕРОЈАТЕН потег направи 22-годишниот германски тенисер Анри Сквајер, 327-ми тенисер на АТП ранг-листата. Во второто коло…

Кој играч најмногу заработил од тенисот? – Шпанска ,,Марка,, ја објави листата!

Шпанскиот весник Марка ја објави листата на тенисери кои заработиле најмногу од наградите на турнирите во…

(ВИДЕО) Новак џвакаше нешто додека играше – Беше тоа тајната на победата и веднаш го прашаа што е тоа!?

Новак Џоковиќ со многу проблеми некако успеа да го победи чехот Томаш Махач со 2-1 во…

Кој е мистериозниот шпанец покрај Новак? – Заедно се во Белград, а новинарите ги чекаа поради нивниот тенис!

Новак Џоковиќ оваа среда во Белград закажа обраќање до јавноста, а откако новинарите се собраа на…

(ВИДЕО) Сензација во Доха – Мареј го победи Зверев и најави големо враќање?

Големо изненадување во осминафиналето на АТП турнирот во Доха. Енди Мареј го совлада Александар Зверев со…

Од оваа сума ќе ви се заврти во глава – Еве колку пари заработи Новак по освојување на Австралија Опен!

Српскиот ас Новак Џоковиќ денеска направи голем подвиг откако по 10-ти пат во својата величествена кариера…

Новак од утре повторно е број еден тенисер во светот – Од големиот ривал доби моќна порака!

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ по десетти пат во кариерата го освои гренслемот Австралија опен во…

ФОТО: Дали знаете дека Федерер има сестра? Таа е полиглот, медицинска сестра и исто има близнаци!

Само сериозните фанови на Роџер Федерер знаат дека Швајцарецот има сестра, иако е еден од најдобрите…

Надал не игра, а напредува на АТП листата – Ова никој неможе да го разбере!

Каспер Руд е елиминиран во четвртфиналето на ATP турнирот во Сеул, па затоа во понеделник ќе…

(ВИДЕО+ФОТО) Федерер со емотивно писмо се прости од тенисот, кариерата и фановите – Заминува во пензија!

Сопственикот на 20 гренслем титули, Роџер Федерер објави дека ја завршува професионалната тениска кариера! Швајцарскиот тенисер…

По 20 години владеење на големата тројка во тенисот и се ближи крајот – Кој ги наследува?

Новак Џоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер доминираат во тенисот веќе две децении, но нивното време…

Ќе биде хаос на АТП листата – Ова се трите сценарија кој ќе биде прв тенисер на светот!

Тенискиот гренслем УС опен донесе големи компликации во борбата за првото место на АТП листата! Бранителот…