ВИДЕО: Ова се најдобрите 5 голови од првите мечеви од плејофот во ракометната ЛШ!

Против кого РК Вардар ќе ја почне одбраната на титулата во ЛШ – Погледнете го целосниот распоред!

Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар ги дозна противниците од групната фаза во Лигата на…

(Фото) Кој е уште со Кире Лазаров во идеалниот тим од ЛШ во послените 20 години?

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра…

ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на шампионите. Македонскиот и…

Најдобрите ТОП 5 гола од фајнл-форот во Келн (видео)

ЕХФ: Најдобрите 5 голови од 2.коло во Лигата на шампиоките

Летонскиот џин Кристопанс потпиша за РК Вардар!

Ракометниот клуб Вардар потпиша тригодишен договор со највисокиот играч во Лигата на шампионите, 213 сантиметри високиот…

ЕХФ: Најдобрите 7 од 5.коло во Лигата на шампионите

ЕХФ: ТОП 5 голови од 1.коло во Лигата на шампиоките

Веселин Вујовиќ си замина од хрватскиот клуб Загреб по новиот пораз во ЛШ!

Веселин Вујовиќ и ракометниот клуб Загреб ја прекинаа соработката. Хрватскиот шампион, загуби од Мешков Брест и…

ЕХФ: ТОП 5 голови од 4.коло во ЛШ

Три од три за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, совладан и Цеље!

Македонскиот ракометен шампион Вардар го продолжи победоносниот од во Лигата на шампионите. Овој пат во Словенија…

Ракометарите на Металург совладини и од Чеховски Медведи во ЛШ!

Ракометарите на Металург доживееја нов пораз во Лигата на шампионите. На натпреварот одигран во Чехов, Металург…

ЕХФ: ТОП 5 голови од 2.коло во Лигата на шампионите

ЕХФ: ТОП 5 голови од 1.коло во Лигата на шампионите

Стартува новата сезона во Лигата на ракометните шампиони!

Вечерва со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага започнува новата сезона во машката ракометна лига на шампиони.…