Тешка, но вредна победа на ЖРК Вардар против незгодните романки

Ракометарките на ЖРК Вардар потешко од очекувањата стигнаа до првата победа во главната фаза во Лигата…

ЖРК Вардар се подготвени за предизвикот Букурешт во Лигата на шампионките!

Македонските шампионки во ракомет тимот на ЖРК Вардар во комплетен состав, ги пречекува гостинките од Романија…

Најдобрите голови од Лигата на шампионите во 2015

Кире Лазаров во тимот на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот репрезентативец и капитен Кире Лазаров го предводи тимот на колото во ракометната Лига на шампиони.…

Ракометарите на Вардар со победа стартуваат во ЛШ. Падна Монпеље со 30-25

Ракометарите на Вардар со победа ја започнаа новата сезона во Лигата на шампионите откако славеа нагости…

Абутовиќ нема право за настап на следниот натпревар

  Дисциплинската комисија донесе одлука за ракометарот на Вардар Илија Абутовиќ со која тој нема право…

ЖРК ВАРДАР извесен период и без Бегоња Фернандез

Лекарските прегледи потврдија кинење на предните вкрстени лигаменти на десното колено на пивотменот на Вардар и…