ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Проблем за Јунајтед, мислеа дека е готово со Хојлунд!?

Loading

Манчестер Јунајтед бара напаѓачки решенија и клубот сака Расмус Хојлунд да биде тој со кој ќе потпише повеќегодишен договор.

Новиот Халанд како што го споредија медиумите, игра за Аталанта во Серија А. Станува збор за дански репрезентативец и има 20 години.

Проблем за Јунајтед е сумата која италијанскиот клуб ја бара за негова продажба. Наводно таа е 100 милиони фунти, а Јунајтед во моментов не е подготвен да ја плати истата.