(ВИДЕО) Веќе го имаме кандидатот за гол на годината – Распали од 20 метри и ја скина мрежата!

Loading

Годината штотуку започна, а ние веќе добивме кандидат за најубав гол за 2024 година!

фото: IMAGO/Pro Sports Images/Simon Davies

Натпреварот од третото коло на англискиот ФА Куп го одбележа спектакуларниот гол на фудбалерот на Лидс, Патрик Бамфорд.

Лидс рутински ја заврши работата против Питерборо со (3:0), а најдобриот потег на мечот го изведе брилијантниот Бамфорд.

Во 47. минута од натпреварот фудбалерот на Лидс ја прими топката на градите, упати волеј од околу 20 метри и ја погоди мрежата.

Уживајте во ова фудбалско ремек дело!