ФИБА ќе формира нова регионална лига со тимови од поранешна Југославија

Претставниците на ФИБА потврдија дека ќе се формира нова регионална лига во која ќе учествуваат само…

Македонија напредуваше на ФИФА ранг листата за моментално 105-то место

Фудбалската репрезентација на Македонија скокна за три места на најновата ФИФА листа. На априлското рангирање на…

Челзи го договорил „вундеркиндот“ Кенеди од Флуминенсе

Жозе Мурињо веќе го договорил првиот летен трансфер, а станува збор за младиот напаѓач на Флуминенсе,…

Интер се засилува со голманот Петр Чех од Челзи

Голманот Петр Чех ги договорил личните услови и е блиску до преселба во Интер. Чешкиот репрезентативец…

Стерлинг одби нов договор со Ливерпул, Арсенал фаворит за неговиот потпис

Стерлинг нема намера да го продолжи договорот со Ливерпул па челниците на клубот се решени летово…

Ибрахимовиќ суспендиран на четири средби од француското првенство

Златан Ибрахимовиќ е суспендиран четири натпревари од француското првенство поради навредите упатени кон Франција по завршувањето…

Најдоброто од 31.коло во шпанската примера лига

Во Шпанија се одигра интересното 31.коло кое мина во знакот на дербито помеѓу Севиља и Барселона…

Најдоброто од 28.коло во германската бундеслига

Викендов во Бундеслигата во Германија се одигра 28-то коло во кое се постигнаа прекрасни голови и…

Најдобрите ТОП 5 потези од синоќешните НБА натпревари

Еден од главните кандидати за признанието МВП за регуларниот дел од сезоната во НБА лигата е…

Ова се најдобрите поени на завршениот тениски мастерс во Мајами

Вториот тениски мастерс од серијата 1000 заврши во Мајами, но истиот оваа 2015 година ќе се…

Компанијата Витаминка стана нов спонзор на спортскиот бренд Вардар

Најдобрите во друштво на најдобрите е мотото со кое Витаминка АД Прилеп стана новиот спонзор на…