ВИДЕО: Цел свет гледа во патиките на Новак – Што пишува на нив во деталот што досега не е виден во тенисот!

Еден детал на овој натпревар ги привлече љубителите на тенисот ширум светот.

Новак Џоковиќ ја започна својата кампања за нов трофеј во Монте Карло. Во 2.коло србинот беше подобар од Јаник Синер со 2-0 во сетови 6-4 и 6-2.

Имено, Новак Џоковиќ на патиките го има извезено бројот 311, што го означува неговиот рекорд од толку недели поминати на врвот на АТП-листата…

(Видео) НОЛЕ НОЛЕ ШАМПИОНЕЕЕЕЕ – Џоковиќ стигна до 9-тата гренслем титула во Мелбурн, 18-та во кариерата!