Христовски нов тренер на Брегалница

dragan-hristovski

Искусниот фудбалски стратег Драган Христовски го превзема кормилото на македонскиот прволигаш Брегалница, откако клубот вчера се раздели со Ѓоре Јовановски. Христовски досега беше координатор на младинската школа на тимот, а до полусезоната ќе ја води првата екипа.