Англиската Премиер лига го суспендираше тренерот на Ливерпул Јурген Клоп!

Премиер лигата во Англија го суспендираше тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на еден натпревар поради недолично…

ОФИЦИЈАЛНО! – Кошаркарската Евролига го суспендираше најдобриот играч оваа сезона!

Најдобриот играч на Монако, а според многумина и најдобриот играч на Евролигата, Мајк Џејмс, е суспендиран…

Го чека голема казна и суспензија бидејќи ја призна вината – Фудбалерот на Брентфорд доби рекорден број обвиненија!

Фудбалерот на Брентфорд, Иван Туни призна дека ги прекршил правилата на Фудбалската асоцијација на Англија во…

Повторно одложено дебито на Роналдо за Ал Наср – Ова е датумот кога за првпат ќе заигра за новиот тим!

Дебито на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо за неговиот нов клуб Ал Наср се очекува на 22…

(ВИДЕО) Голем скандал го тресе Евробаскетот 2022 – Тројца судии суспендирани поради наместен меч!?

Италијанскиот судија Мануел Мацони и Полјаците Војчех Лиска и Михал Прок добија суспензија од Европското првенство…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во САД! – Падна на допинг тестот, а потпиша договор на 340 милиони долари!

Голем спортски скандал ја потресе Америка, а станува збор за безбол суперѕвездата Фернандо Татис Јуниор (23)…

ШОК за руските и белоруските тенисери – Медведев залудно стана број 1 кога не може да игра тенис!?

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги суспендираше Русија и Белорусија од сите натпреварувања под нејзино покровителство. Ваков…

Се враќа порано од очекувањата, Марија Шарапова доби намалена казна!

Арбитражниот спортски суд во Лозана делумно ја прифати жалбата на руската тенисерка Марија Шарапова. Казната и…

Шарапова се враќа на тениските терени на стартот од 2017 година!

Руската тенисерка Марија Шарапова доби двегодишна суспензија за играње тенис, поради тоа што беше обвинета за…

Без Грин Голден Стејт немоќен, Кливленд славеше со 112-97 за намалување на 3-2 во финалето

Се одигра и 5-тиот натпревар од финалето на НБА лигата помеѓу Голден Стејт и Кливленд. Во…

Дали е ова крај за руската тенисерка Марија Шарапова!?

Најдобрата руска тенисерка Марија Шарапова доби двегодишна суспензија поради користење на забранетиот лек мелдониум. Поранешната број…

Мишел Платини заминува од УЕФА!

Судот за спортска арбитража му ја намали суспензијата на Мишел Платини, од 6 на 4 години. Платини…

Руската тениска убавица, Марија Шарапова ги доживува најлошите моменти во кариерата!

И обединетите нации ја суспендираа Марија Шарапова од функцијата „амбасадор на добра волја“, откако руската тенисерка…

ФИФА доби нов претседател… Инфантино ќе го замени Блатер!

Џани Инфантино го наследи сонародникот Сеп Блатер како претседател на ФИФА по вонредниот конгрес на ФИФА.…

Ибрахимовиќ суспендиран на четири средби од француското првенство

Златан Ибрахимовиќ е суспендиран четири натпревари од француското првенство поради навредите упатени кон Франција по завршувањето…