Вечерва паѓа одлуката во групата Б – САД или Иран, а Англија и Велс играат во битката за Британија!

Од 20 часот на програмата на Светското фудбалско првенство во Катар се одлучувачките натпревари во групата…

Вест која ги шокираше сите пред стартот на СП 2022 во Катар – Наместен бил првиот меч на домаќинот, а се знае и резултатот!

Британскиот весник „Дејли мејл“ објави дека Катар подготвил голема измама на отворањето на Светското првенство. Овој…

Овие играчи изгледаат застрашувачки, но нема да играат на СП во Катар – Енрике не ги повика во Шпанија!

Можеби најнеобичен список на играчи е оној кој го откри селекторот на Шпанија, Луис Енрике. Тој…

Светскиот шампион во Катар 2022 ќе заработи богатство – Еве колку пари се добиваат за поминување на групата!

ФИФА ќе плати вкупно една милијарда долари на националните асоцијации и клубови како награди за пласман…

(ФОТО) Суперкомпјутер го одлучи освојувачот на Мундијалот во Катар – Трофејот останува во Европа!

Суперкомпјутерот, аналитички модел „Аналист“, ги предвиде шансите на репрезентациите кои учествуваат на претстојното Светско првенство во…

Кој кажа дека е крај? Алвеш има многу понуди, но само еден клуб е најупорен да го донесе!

Мексиканскиот клуб Пумас е многу заинтересиран да го доведе во своите редови бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш.…

ВНИМАНИЕ! За ова во Катар се добива смртна казна – Еве што е се забрането на СП 2022!

Светското првенство 2022 во Катар ќе биде специфично по многу нешта. Како прво, сите забележуваат дека…

ФФМ го одврза кесето – Еве колку ќе добијат фудбалерите ако ја победат Португалија!

Фудбалска Македонија освен шансата да игра на најголемиот светски собир кон крајот на годината во Катар,…

(ВИДЕО) Како бомба одекна победата на Македонија против Италија – Честитки добивме и од Новак Џоковиќ!

Фудбалска Македонија направи чудо во Палермо совладувајќи го европскиот шампион Италија со 1-0. Голот вреден победа…

(ВИДЕО) Трајковски да ти се позлати ногата – Македонија го елиминира европскиот шампион!

ФУДБАЛСКА МАКЕДОНИЈА е во финалето во баражот за пласман на СП оваа година во Катар, откако…

Забраната останува на сила – Баражот без Русија, Полска оди во финале!

Судот за спортска арбитража (CAS) ја потврди одлуката на ФИФА за забрана за учество на Русија…

Се појави таен документ – Неверојатно е тоа што го прави ФИФА пред СП 2022 во Катар!

Светското првенство во Катар следната година ќе биде оригинално на многу начини, но најновото откритие е…

ВИДЕО: АУФИДЕРЗЕН Германија – Македонија со цел плен се враќа од Дуизбург и испиша нова историја!

Каква вечер за македонскиот фудбал и македонската фудбалска репрезентација…. Четата предводена од капитенот Горан Пандев славеше…

Селекторот Ангеловски со овој состав на сениорската репрезентација ги стартува мечевите од квалификациите за СП 2022

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март,…