(ВИДЕО) Трајковски да ти се позлати ногата – Македонија го елиминира европскиот шампион!

Loading

ФУДБАЛСКА МАКЕДОНИЈА е во финалето во баражот за пласман на СП оваа година во Катар, откако вечерва направи светско чудо со победата над Италија, благодарение на бомбата на Александар Трајковски во 92-та минута од мечот…