(ВИДЕО+ФОТО) Поминаа 10 години откако таа го препоти Надал – Како изгледа и што работи сега убавицата која собираше топки?!

Во 2014 година една од главните теми на медиумите во „белиот спорт“ беше реакцијата на Рафаел…

Шампионот од 2009 на US Open, Дел Потро доби вајлд карта за настап на гренслемот!

Аргентинецот кој освои сребрен медал во Рио, Хуан Мартин Дел Потро полека се враќа во препознатливата…

Вечерва во 01 часот по полноќ свечено ќе бидат отворени 31-те летни олимписки игри во Рио!

Во бразилскиот град Рио де Женеиро, вечерва започнуваат 31-те Летни олимписки игри, на кои ќе учествуваат…

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

(Фото) Со многу проблеми, конечно олимпискиот пламен стигна во Рио!

Олимпискиот пламен вчера конечно пристигна во Рио да Жанеиро. По 20.000 километри долгото патување низ 300…

Видео: Хрватска и Србија обезбедија виза за ЛОИ 2016 во Рио!

Србија и на Хрватска изборија пласман на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, откако станаа победници…

Квалификации Рио 2016: Хрватска и Чешка во 1/2 финалето!

Кошаркарските репрезентации на Хрватска и Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските турнири за пополнување на…

Франција со НБА ѕвездите ќе игра на квалификациите за ОИ во Рио!

Кошаркарската репрезентација на Франција со најсилен состав ќе настапи во квалификациите за ОИ во Рио. Селекторот на…

Македонската ракометна репрезентација замина за Гдањск на олимписките квалификации

Најдобрите македонски ракометари отпатуваа за Гдањас, Полска, на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри кои…

Олимпијадата во Рио за Усеин Болт ќе биде последната во неговата кариера!

Најбрзиот човек на планетата спринтерот од Јамајка Јусеин Болт потврди дека Олимписките игри во Рио де…

Македонија се враќа во Полска да ја заврши работата за настап на ОИ во Рио!

Светската ракометна федерација официјално ги соопшти домаќините на трите квалификациски турнири преку кои уште 6 репрезентации…

30 кошаркари ќе се борат за составот на САД за настап на ОИ во Рио

Американската кошаркарска федерација го објави првиот список на играчи кои конкурираат за настап на Олимписките игри…